Garážová vrata

Vrata představují klíčový prvek v celkovém vzhledu domu. Jejich funkčnost, pevnost a bezpečnost jsou zásadní, a zároveň je důležité, aby jejich design ladil s fasádou domu. Společnost KRISPOL splňuje všechny tyto požadavky a nabízí široký sortiment vrat.

Jejich nabídka zahrnuje sekční a rolovací vrata, stejně jako boční vchodové dveře.

*V souladu s podmínkami záruky uvedenými na internetových stránkách.

Sekční vrata

Funkčnost těchto vrat umožňuje využít maximálního prostoru uvnitř garáže nebo na příjezdové cestě. Díky širokým možnostem povrchové úpravy je možné vytvářet inovativní a unikátní řešení.

Sekční vrata jsou navržena tak, aby vyhovovala různým typům garáží a šířce vjezdu, včetně dvojitých garáží. Jejich vysoká kvalita zajišťuje bezpečnost, pohodlné ovládání a vynikající tepelnou izolaci.

VENTE K2 RFS 60

VENTE K2 RFS 60

Garážová vrata od společnosti KRISPOL jsou navržena s ohledem na rostoucí důraz na energetickou úspornost domů. Jejich výjimečně vysoká tepelná izolace je dosažena díky zatepleným panelům s tloušťkou rozšířenou po celé výšce na 60 mm, rozšířenému systému těsnění a promyšlené konstrukci do posledního detailu. Tímto způsobem jsou vrata KRISPOL ideální volbou pro ty, kdo hledají optimální tepelnou izolaci.

VENTE K2 RFS 60

ÚZKÝ PROLIS

Úzký prolis je oblíbený vzor, který se skvěle hodí k domům různých architektonických stylů. Jeho atraktivita spočívá v ideálním poměru mezi cenou a vysokou kvalitou vrat.

VENTE K2 RS

ŠIROKÝ PROLIS

Široký prolis je úspěšnou volbou jak pro domy s tradičním, tak i moderním designem. Představuje zajímavou alternativu k úzkým prolisům, přinášející širokou škálu možností pro estetické a funkční úpravy vrat.

VENTE K2 RF

BEZ PROLISU

Elegantní a jednoduchá forma těchto vrat se skvěle doplňuje s různými architektonickými styly. Styl vrat lze dále zdůraznit pomocí originálních dekoračních doplňků.

Teplý montážní systém

Pro investora představuje významné zlepšení tepelně izolačních vlastností. Inovativní řešení, které bylo předloženo k patentování společností KRISPOL, spočívá v distancování svislého kování a nadpražní lišty s podporou hnací hřídele od stěny.

Distanční vložka je připravena pro montáž ke svislému kování a obsahuje drážku pro další těsnění. Dvojí těsnění lépe utěsní spojení. Použití expandovaného polystyrenu EPS při montáži umožňuje zlepšit izolaci přibližně o 30 %, což v praxi znamená až 20 % lepší tepelnou izolaci pro celá vrata.

Vynikající termoizolační parametry brány

Garážová vrata s panelem o tloušťce 40 mm standardně dosahují hodnoty U=1,09 [W/m2K]. S teplým montážním systémem se jejich parametry blíží těm s panelem 60 mm, kde dosahuje hodnoty U=0,89 [W/m2K]. Na druhou stranu vrata s panelem 60 mm a teplým montážním systémem představují v současné době nejteplejší řešení pro garáže ve stavebním tělese, umožňující dosáhnout hodnoty U=0,77 [W/m2K]. (Výpočty platí pro vrata o rozměrech 5000×2250.)

Teplý montážní systém

Sekční vrata od společnosti KRISPOL jsou složena z panelů o tloušťce 40 mm, které jsou vyplněny polyuretanovou pěnou a jsou utěsněny po celém obvodu a mezi panely. Tvar horního oblouku byl navržen tak, aby optimálně přitlačoval horní panel vrat k nadpraží. Díky těmto vlastnostem mají tato vrata jedny z nejlepších tepelně izolačních parametrů na trhu, a to U=1,12 [W/m2K].

Pro nízkoenergetické domy nabízíme speciální řešení: vrata VENTE K2 RFS 60 s tloušťkou 60 mm. Tyto vrata s unikátními tepelně izolačními vlastnostmi jsou navíc vybavena dvojitým těsněním dolního panelu, těsněním mezi panely a dodatečným obvodovým těsněním, které eliminuje tepelné mosty mezi zdí a rohovými úhelníky. To umožňuje dosáhnout součinitele prostupu tepla U=0,9 [W/m2K].

Robustní konstrukce

Neměli bychom zapomínat, že i když vrata vypadají skvěle zvenčí, je zásadní, aby byla kvalitně zpracována. Proto je důležité posoudit, jak vypadají z vnitřní strany.

Při výrobě našich vrat používáme speciální řešení, která zvyšují jejich pevnost, usnadňují montáž v prostoru garáže a zajišťují spolehlivost a estetický vzhled i z vnitřní strany.

Protikorozní ochrana pozinkováním

Všechny kovové prvky jsou chráněny proti korozi.

Středové závěsy

Do každých vrat montujeme středové závěsy, které dodatečně zvyšují pevnost konstrukce.

Kování s nátěrem

Jako jedni z mála na trhu natíráme boční kování uvnitř vrat barvou podle barvy panelů.

Dvojité těsnění

V případě panelu o tloušťce 60 mm je použito obvodové dvoubřité těsnění, které zajišťuje ještě dokonalejší utěsnění vrat.

Spodní držák válečku s nastavením napětí lanka

Umožňuje přesné a rychlé nastavení úrovně plochy vrat. Na přání zákazníka se používá ve vratech Classic T a Design.

Ochrana PPS

Ochrana v případě prasknutí pružiny.

Bezpečná každodennost

Neustále inovujeme naše výrobky pomocí řešení, která zvyšují bezpečnost užívání a zajišťují správné fungování mechanismu vrat. Ve všech vratech instalujeme dodatečné zabezpečení proti pádu vrat v případě prasknutí pružin.

Pohony jsou standardně vybaveny vypínačem proti přetížení, který zvedne vrata o přibližně 10 cm, když narazí na překážku. Automatická vrata lze také doplnit fotobuňkami, které zabrání jejich zavření v případě, že se v průjezdu nachází překážka. Všechny naše vratové panely jsou vybaveny pojízdnými válečky, které lze dodatečně vybavit ochrannými kryty, aby se předešlo poranění prstů. Dbáme také na bezpečný tvar vratových panelů.

Fotobuňka

Bezpečnostní panely

Pohodlné ovládání

Pohodlná vrata, která se snadno ovládají, fungují spolehlivě a mají tichý chod, jsou základem uživatelského komfortu. Snažíme se o nejlepší automatizaci, abychom zajistili optimální uživatelskou zkušenost. Mechanismy, které používáme, pocházejí od renomovaných výrobců a garantují snadnou a bezproblémovou obsluhu, a také umožňují integraci vrat do libovolného systému "inteligentního domu" a poplašného systému.

Ve vratech používáme ložiskové válečky a minimalizujeme počet spojů u kování. Válečky s PVC vložkou eliminují vibrace a umožňují tichý chod brány. Každá vrata, která vyrobíme, bez ohledu na jejich rozměry, lze snadno otevřít jednou rukou bez použití síly. To umožňují dvě torzní pružiny, které zajišťují optimální vyvážení vrat.

Ložiskové válečky s krytem

Kryt válečku poskytuje ochranu proti přimáčknutí prstu mezi válečkem a vedením vrat.

Automatika

Sekční garážová vrata s paketem RC2 – bezpečnost a komfort.

Garážová vrata s balíčkem RC2 nejen splňují vysoké standardy funkčnosti a bezpečnosti, ale také se vyznačují atraktivní estetikou. Díky inovativním a osvědčeným technickým řešením poskytují nezaměnitelný uživatelský komfort. Jsou k dispozici v mnoha různých vzorech a barevných variantách, což umožňuje snadno sladit s různými architektonickými styly a dodává garáži i celému domu elegantní a moderní vzhled.

Výbava vrat vyztužením RC2 významně zvyšuje odolnost garážových vrat proti pokusům o vloupání třídy RC2, což přináší lepší ochranu domu a garáže. Pocit bezpečí ve vlastním domě je zcela zásadní hodnotou. Garážová vrata K2 R, která jsme měli tu čest navrhnout a otestovat, úspěšně splňují normy odolnosti proti vloupání. Sekční vrata s výztuhou RC2 představují odpověď na nejnáročnější požadavky v oblasti bezpečnosti, odolnosti a designu.

Sada výztuže RC2 obsahuje

Pokud chcete ještě vyšší úroveň

ochrany

a pocitu bezpečí, vyplatí se zvážit výběr našeho balíčku dalších výztuh.

*Zeptejte se nás na podrobné podmínky výběru sady RC2.

Garážové dveře

Boční garážové dveře, které jsou barevně a typem prolisů přizpůsobeny vratům, umožňují snadný přístup do garáže bez nutnosti otevírání vrat.

Výplně dveřních křídel jsou vyrobeny z vysoce kvalitních garážových panelů, které nabízejí stejnou škálu reliéfních vzorů jako sekční vrata od společnosti KRISPOL. Barevná paleta zahrnuje více než 200 odstínů RAL a také originální kolekci dýh, která zahrnuje moderní vzory imitující dřevo a metalické antracity.

Jednokřídlové

Dvoukřídlové

Estetika povrchové úpravy

Barevná škála zahrnuje více než 200 odstínů RAL, 2050 barev NCS a také originální řadu dýh, která zahrnuje moderní vzory napodobující dřevo a metalické antracity.

Příklady realizací

Zašlete nám poptávku